O Nas

Gabinet Gastroenterologiczny z Pracownią Endoskopową

Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem Pacjentów z chorobami układu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych.

W naszej Pracowni Endoskopowej istnieje możliwość wykonania badań endoskopowych: gastroskopia, kolonoskopia, sigmoidoskopia, rektoskopia. Na życzenie Pacjentów badania wykonujemy w analgosedacji (płytkim znieczuleniu). Pracownia wyposażona jest w videoendoskopy wysokiej rozdzielczości HD. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sprzęt endoskopowy poddawany jest dezynfekcji wysokiego poziomu w myjni automatycznej, a akcesoriów używamy jednorazowych.

Zajmujemy się leczeniem ambulatoryjnym żylaków odbytu (opaskowanie „gumkowanie”, zabieg Barrona) i szczeliny odbytu.

Wykonujemy wodorowe testy oddechowe (WTO) w kierunku SIBO, nietolerancji pokarmowych takich jak np. laktozy, fruktozy.

lek. med. Tomasz Nowak

lek. med. Tomasz Nowak

lek. med. Tomasz Nowak

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi 1993-1999r.

Staż podyplomowy odbyłem w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Przez wiele lat zdobywałem doświadczenie w zespołach specjalistycznych ratownictwa medycznego.

W 2007r. uzyskałem specjalizację z chorób wewnętrznych, a w 2012r. z zakresu gastroenterologii. Przez wiele lat pełniłem funkcję starszego asystenta w Oddziale Gastroenterologii oraz w Zakładzie Endoskopii 7 Szpitala Marynarki Wojennej. Mam wieloletnie doświadczenie w badaniach i zabiegach endoskopowych w zakresie przewodu pokarmowego wykonywanych ambulatoryjnie jak i w trybie szpitalnym. Do moich szczególnych zainteresowań należy EUS – ultrasonografia endoskopowa trzustki i dróg żółciowych.

Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych kursach, szkoleniach, sympozjach gastroenterologicznych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii i Towarzystwa Internistów Polskich.

Zespół endoskopowy

W pracowni endoskopowej asystują przy badaniach i dbają o Pacjentów doświadczone pielęgniarki endoskopowe:

  • piel. Violetta Guss
  • piel. Anita Formella-Olszak

Umów się na wizytę

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej pod numerem 510 633 800
Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.00